Latem, gdy temperatura za oknem jest wysoka, bardzo często nie chce nam się jeść. Nie powinniśmy zapominać o tym, że jednak należy systematycznie dostarczać do swojego organizmu odpowiednie dawki witamin. W okresie wakacyjnym jest to szczególnie proste, ponieważ to wyboru mamy bardzo dużo produktów. Na co więc warto się zdecydować w tym przypadku?

Smaczne, letnie sałatki

Przede wszystkim jeżeli poszukujemy lekkich posiłków, a jednocześnie zależy nam na tym, aby tego typu dania miały dużo witamin, powinniśmy zdecydować się na przyrządzenie smacznych sałatek z warzyw sezonowych. Jest to bardzo dobry pomysł na danie, ponieważ dzięki temu nie tylko można szybko przygotować posiłek, ale także wzmocnić nasz organizm.

Na pewno bardzo popularnymi, jak i niedrogimi warzywami latem jest ogórek oraz pomidor. Coraz więcej osób decyduje się na ich kupno, ponieważ może to być wspaniała podstawa do naszej sałatki. W jaki sposób ją wykonać? Jakie dodatki w tym przypadku będą ważne?

Coraz chętniej wykonywana sałatka z pomidorami i ogórkiem

Decydując się na sałatkę na bazie pomidorów oraz ogórków powinniśmy zastanowić się, jakie jeszcze chcemy mieć dodatki. W tym przypadku doskonale komponuje się między innymi świeża papryka. Można wybrać kolorową, dzięki temu nasza sałatka także nabierze barw. Jednak nie powinniśmy zapominać także o tym, że wspaniałym rozwiązaniem w tej sytuacji jest także cebula, która nada doskonały smak temu daniu. Możemy dodać jakieś białko, na przykład ser grecki, zrobić sos na bazie jogurtu lub też zdecydować się na łososia. Bardzo duże znaczenie ma także dressing, którym powinniśmy polać sałatkę na końcu. Latem warto zrezygnować z ciężkiej śmietany z majonezem na rzecz właśnie lekkiego dressingu z oliwy z oliwek. Do smaku można dodać octu balsamicznego oraz przyprawy, które na pewno doskonale podkreślą smak warzyw w sałatce. Dodatkowo sałatka z pomidorami i ogórkiem może być posypana pestkami dyni lub słonecznika, a także orzeszkami.